khaylanibaby74
khaylanibaby74 khaylanibaby74
  • 06-05-2021
  • Mathematics
contestada

Kylie spent $13.80 to buy 30 popsicles for her classmates. How much did each popsicle
cost?

Respuesta :

lanadelreyt67
lanadelreyt67 lanadelreyt67
  • 06-05-2021

Answer:

0.46

Step-by-step explanation:

13.80/0.46

just divide

Answer Link
theresanollau
theresanollau theresanollau
  • 06-05-2021
if you divide 30 by 13.80 you should get $2.17
Answer Link

Otras preguntas

The pet store at night
How are molecules transported across cell membrane against the concentration gradient?.
There are 53 puppies at rescue center Annie and her grandmother play with 5 puppies The rest of the puppies are shared evenly among 12 other volunteers how man
A swimming pool is being filled at the rate of 54 pt/min (pints per minute). How many quarts per hour is this?
Why do you think there are different definitions of genocide? Why does the definition seem to evolve over time? How do you think it will evolve in the future?
Which muscle helps compress the abdominal contents during defecation or childbirth?.
What conclusion can be drawn about the immediate future of GM testing in the United States? Support your answer with evidence from the text.
Which structure of human hands makes them especially useful for gripping things? Index finger Middle finger Pinky Thumb
Please help me with solving what is y. Thanks!
The (_______________________________) Clause means that states must recognize the judgments, legislation, and public records of other states. 1.Interstate Comm