Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

If Jack paid $1.99 for extracts and each extract has 2 ounces, how much did jack paid for 1 ounce?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-12-2016
do $1.99 divided by 2
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
You need to know how many extracts, don't you?
Answer Link

Otras preguntas

What natural advantage did the kingdoms of West Africa have? A. An abundance of natural resources including salt and gold B. Large mountains that prot
Helene spends 12% of her budget on transportation expenses. Write this percent as a fraction and as a decimal
which of the following suggestions can help you start a job productively
Who can help me with supporting with online source what in my book is wrong its about Islam please
In what ways can the following words be modified into different word forms using prefixes or suffixes to the following words:- 1. counter 2. try. train (ver
E. E. Cummings was a painter as well as a poet. a. True b. False
A morality play is a dramatic allegory. True or False?
As a 2-kg ball rolls down a ramp, the net force on it is 10 N. What is the acceleration?
In a republic, __________ represent territories and citizens in government. A. absolute monarchs B. dictators C. elected officials D. military leaders Please se
A producer in a monopoly will charge _____ price for jeans than a jeans producer in a competitive market. a higher a lower the same