Domthebombcom Domthebombcom
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

You can buy 3 sandwiches for $4.95 or you can buy 4 sandwiches for $6.72 which is the better buy

Respuesta :

Logan1313
Logan1313 Logan1313
  • 02-12-2016
If I were you 3 sandwiches you will be full and have that extra 2$ for a drink or a snack.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
3 sandwiches lol save your money
Answer Link

Otras preguntas

Match the symbols used in electric circuit diagrams to their functions
Which expression in factored form is equivalent to this expression? 4(2² - 2x) - 2(x² − 3) - OA. (2x - 3)(x + 1) OB. (2x+3)(x + 1) Oc. 2(x + 1)(x + 3) OD. 2(x -
(solve each system by graphing. Check your solution) questions 11 and 13
Which of the following would you most likely find on a map?
Kaylee drove 160 miles in 5 hours. If she continued at the same rate, how far would she travel in 17 hours
Perks and hazards of pursing a psychology forensic job?
What is equivalent to —4 —9
Write two number so that the value of the digit 9 in the second number is 10 times the value of digit 9 in the first number ?
describe the concept of monotheism and polytheism.​
If you are to comply with Medicare guidance regarding educational events