rodriicindii
rodriicindii rodriicindii
  • 01-06-2021
  • Mathematics
contestada

bulk pinto beans cost 5$ per 4 pounds how much do the beans cost per pound?

bulk pinto beans cost 5 per 4 pounds how much do the beans cost per pound class=

Respuesta :

elliejmbrooks2008 elliejmbrooks2008
  • 01-06-2021

Answer:

1.25 i think

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

If I have green, blue, and purple veins what undertone do I have? My father was dark and my mom is light, I am tan.
If i were a school janitor how would i minimize the cases of bullying?
Imagine that you and a friend are discussing your health-related fitness levels. What assessments could you and your friend use to determine your health-related
Please help me. Which choice shows this equation written in slope-intercept form?
The graph of the function, f(x) = - 3x2 , opens (up/down) and has(max/min) a value.
Kathy has found that she must consume 2,000 calories a day to reach her health goals and she has been following this carefully, but lately she has been feeling
A friend shares a bootlegged copy of a movie on dvd. are you in violation of copyright laws by watching this dvd?
When Congress doesn't approve the presidents choice for federal court this is example of
Do you think inequalities or equations are used more in everyday life? Justify your answer. In your answer include literal equations. How is solving a literal e
the specific latent heat of fusion of ice is 3.3×105J/kg