greenteisha57 greenteisha57
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

You buy halibut at 28 per pound. One portion of seared halibut requires 6 ounces of halibut. How much dose the halibut for one portion cost?

Respuesta :

gageer2005 gageer2005
  • 03-06-2021

Answer:

4.6

Step-by-step explanation:

yes

Answer Link

Otras preguntas

Carbonyl fluoride, cof2, is an important intermediate used in the production of fluorine-containing compounds. for instance, it is used to make the refrigerant
How does elevation affect atmospheric pressure
This legal document will explain the reasoning for A whether or not plessy v. Ferguson was legal at the time of its passing B why school segregation violates
Which artist is recognized as the leading painter of "grand manner portraiture"?
Write an equation in slope-intercept form for the line that passes through (1, 9) and (3, 5). Help ASAP!!
Why did the russian revolution continue even after the communist program was launched?
When atticus reacts to jem's boo radley game, what do you notice about the way he disciplines his children?
Which sentence is an example of personification? A. "The body turned over and over in space and hit the ground with a dull thud." B. "The cloud of fear scatt
True or False: Diabetes prevents the body from converting food into energy. * True False can yall hurry up and help thanks ;D
what is smallest to largest value. 32-3/5 , 64-2/3, 81-1/4, 49-1/2, 125-2/3