quickar48 quickar48
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of a Kit-Kat is $0.04 more than the cost of a Snickers. If you buy 4 Kit-Kats and 8 Snickers, the total cost is $12.76. How much does the Snickers cost?

Respuesta :

rmaxius rmaxius
  • 03-06-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

go to the back of the book

Answer Link

Otras preguntas

what were the impacts of the The Zulu Wars
I DONT KNOW WHAT TO DO I NEED HELP
Fantasy Story Contest !!!! When writing your fantasy story, remember to include: -A strong beginning -Details, descriptions, and stretchy sentences -Dialogue -
Supply and demand determines price levels
Erica earn money by tutoring and babysitting. She always tutors for 5 hours each week and the amount she babysits changes from week to week. let x be the hours
Need help ASAP!!! Will mark Brainly
Does photosynthesis produce or use up energy?
anybody know how to do dis one?​
Can someone pleaseee help me I dont know the answer
Solve for x. 3x - 7(2x + 6) = 22 PLS I NEED IT RIGHT NOWW