katrinamariebolo
katrinamariebolo katrinamariebolo
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada


Need help finding the cost! ASAP!

Need help finding the cost ASAP class=

Respuesta :

uwuowouwuowohelpme uwuowouwuowohelpme
  • 03-06-2021

Answer:

Apple Cost: $1.10

Orange Cost: $1.05

Three oranges and two apples cost: $5.35

Step-by-step explanation:

Answer Link
delilah0027
delilah0027 delilah0027
  • 03-06-2021
answer:
first one: 1.10$
second one: 1.05$
total: 5.35$
Answer Link

Otras preguntas

Lions hunt wildebeests; therefore, wildebeests are _____.
PLEASE HELP MEEEE!!!!!Which three statements about soil formation are true? - The composition of soil depends largely on the composition of the parent rock. - T
Write an expression for the perimeter of the figure
5 times 1 1/6 as a mixed number
What political crisis inspired the national tomorrow to change from “E Pluribus Unum” to “in god we trust”?
Which of the following demonstrates the commutative property across multiplication for 2 × 10 × 7
Which of the following arguments could best be used to support the statement, "The Compromise of 1850 increased sectional divides"? The Compromise of 1850 incr
Which of the following is true regarding nuclear fission and nuclear fusion? A. Both of these processes can provide energy. B. Our sun's heat is
Francisco de Zurbaran and Caravaggio were known for their masterful use of
The cell shown above is forming a cleavage furrow as the first stage of cytokinesis. To which organism does the cell pictured likely belong?