cajboywonder cajboywonder
  • 04-06-2021
  • Mathematics
contestada

Ruby is making decorative pillows for her living room. She bought 3 1/2
yards of fabric. If her total cost was $15.75, what was the cost per yard?

Respuesta :

xzayvionward123
xzayvionward123 xzayvionward123
  • 08-06-2021

Answer:

$20 (might be wrong)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Naturalist writers used setting to enhance the theme of unpredictability in nature. Which four phrases in this excerpt from Stephen Crane's "The Open Boat" refl
Which nuclear equation represents a spontaneous decay? (1) Rn 21% Po + He (2) 13 Al + He 18P + on (3) 235 U + in ~ 13% Ba + Kr + 3n (4) Li + H → He + He a. 1 b.
Help me please, it would mean a lot
What is the slope of the line graphed on the coordinate plane? Please help!! What is the slope of the graph??
what instructions does Romeo tell the nurse to pass on to Juliet in act 2 scene 4​
Describe the shifts in the world economy over the past 30 years. What are the implications of these shifts for international businesses based in the United King
5% of something=13what is the answer to this question above​
Write a letter to the governors of your school,requesting they improve the school in five ways .
Can someone help me please
Factorize: a. 49 p2 – 36