jajsjnwn
jajsjnwn jajsjnwn
  • 05-06-2021
  • Mathematics
contestada

Ill give brainliest





......

Ill give brainliest class=

Respuesta :

darora27
darora27 darora27
  • 05-06-2021

Answer:

D. $7.88

Step-by-step explanation:

All you have to do is multiply the number of apples by the cost of each apple. Fractions won't change the equation.

Shown Work:

4 1/2 × $1.75 = $7.875 -- round to nearest 100ths place -- $7.88

Answer Link
AP056
AP056 AP056
  • 05-06-2021
Answer is D $7.88 (I think sorry if it’s wrong)

Answer Link

Otras preguntas

Find the common ratio for the following sequence. 27, 9, 3, 1, ... User: Find the common ratio for the following sequence. 1/2,-1/4, 1/8, -1/16 User: What is th
A parallelogram has an area of 396 square centimeters and a height of 18 centimeters. What is the length of the base of the parallelogram?
how is RNA different from DNA
definite article for montañas
What is 19% of $72 estimated
At constant volume, if the Kelvin temperature of a gas is doubled, the pressure of the gas is halved. A. True B. False
What is the verb phrase? 'They can take the bus to school''
A material that can easily flow is called a a. fluid. b. solid. c. buoyant force. d. hydraulic material.
During the first week of the year, Angelina's dad give her $10 and says that he will give her $10 more each week for the rest of the year. At the end of the yea
A group of related words that has both a subject and a predicate is called a(n): A. adverb. B. clause. C. phrase. D. complex sentence.