Hzhuwja Hzhuwja
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

4. A large pizza with 12 slices cost $9.00.How
much is each slice

Respuesta :

h200341 h200341
  • 02-09-2021
4/3 dollar or 1.333333
Answer Link
staro39
staro39 staro39
  • 02-09-2021

Answer:

1.33

Step-by-step explanation:

12÷9 =1.33

each pizza slice costs $1.33

Answer Link

Otras preguntas

who is the father of modern day genetics
Math question! 1. 2 ÷ [tex] \frac{1}{2} [/tex] Division: "Flip" the second fraction. 2. [tex] \frac{5}{6} [/tex] - [tex] \frac{2}{3} [/tex] =
joshua drinks 8 cups of water a day. The recommened daily amount is given in fluid ounces. How many fluid ounces of water does he drink each day?
In the context of European colonization, Portugal controlled Mozambique and A. Kenya B. Angola C. Madagascar D. Congo
Following the end of British colonial rule in India in 1947, the Kashmir region experienced several wars and a great deal of unrest because
Kelly plans to take juice on her camping trip.Which will hold more juice 8 cans or 2 bottles?How much more? One can holds 150 mL and one bottle holds 2 L.
what is u^+6u-27 factoring
Temperature and pressure can change the _____________ of a solute.
Estimate each product 3/4 times 23
T is directly proportional to M. If T = 20 when M = 4, find: a) T when M=3 b) M when T=10