dondon83567 dondon83567
  • 03-10-2021
  • Mathematics
contestada

3 ice cream cones cost $8.25. At this rate, how much would 5 ice cream cones cost?

Respuesta :

hb2bunny39385
hb2bunny39385 hb2bunny39385
  • 03-10-2021
five ice cream cones would cost 13.75 at the rate that each cone costs 2.75
Answer Link

Otras preguntas

Why do France colonize into the new world?
When using direct quotations in your writing, which of the following should be placed outside the set of quotation marks? A. Question mark B. Period C. Semicolo
a maze at a country fair is made from 275 bales of hay. the maze at the state fair is made from 4 times as many bales of hay. how nany bales of hay are used for
7.3-n=1.9 n= find what it equals? help me
Number pattern 1,1,2,6,24,120
64 divided by 0.4 and explain how you did it please i don't wanna be stuck on this all night
A team of runners is needed to run 1/4 mile relay race. If each runner must run 1/16 mile. How many runners will be needed?
If one liter of water was poured equally into 1,000 small cubes, then each cube would contain: A.1 mL B.1 cm³ C.1 m³ D.1 mm select all that apply
When you complete a job, but use more time and effort than is truly necessary, how have you worked? a. Effectively, but not efficiently b. Neither effectively n
does it make sense to connect the points on the graph with a solid line? Explain