braylonwilliams2569 braylonwilliams2569
  • 04-10-2021
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate if 12 tablets cost $1,440

Respuesta :

bacomechase
bacomechase bacomechase
  • 04-10-2021

Answer:

120 is your answer

Step-by-step explanation:

Answer Link
jojoakaziah jojoakaziah
  • 04-10-2021
Answer:

One tablet (unit rate) will cost $120

Explanation:

1440 divided by 12 = 120
Answer Link

Otras preguntas

Chemical reacations that absorb more energy than they release are called
The chance that a positive response is obtained from Chicago fro program 1 is %. The chance that a positive response is obtained from Chicago for program 2 is
29.25 + 709-1) What’s the answer to this question and can you show me how to do it because I don’t understand
the length of a rectangular piece of land is 5ft more than two times it’s width. the perimeter is 34ft. find it’s dimensions
What is most likely Orwell's purpose for writing thispassage?Read the passage from Animal Farm.Within a few weeks Snowball's plans for the windmill werefully wo
A television and DVD player cost a total of $1192 . The cost of the television is three times the cost of the DVD player. Find the cost of each item.
What are 3 examples of how the u.s acted on the big stick policy
Calculate:(−16)3 ÷ (4−2)−3Need explanation!
Quick question what’s 2ab+3b+7b+3a•3a•b+4b-8ab•8ab+5a•5a•b-12ab?
6x - 11y = 29-5x + 22 y = 40​