QUEENB40
QUEENB40 QUEENB40
  • 04-10-2021
  • Mathematics
contestada

What is the unit cost per bottle if a pack of 6 bottles of juice sells for $4.80

What is the unit cost per bottle if a pack of 6 bottles of juice sells for 480 class=

Respuesta :

lyriqwms09 lyriqwms09
  • 07-10-2021

Answer: i think 0.8.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

An electronic sensor is listed for ​$644.14 less 26​%, 13​%, 3​%. ​(a) What is the net​ price? ​(b) What is the t
What is the alpha and pH stat icon for the CDI500?
Maggie is preparing for a job interview at a prestigious company. She carefully selects her outfit, practices her answers to common interview questions, and ens
A(n) lag strategy is when a firm attempts to delay the collection of foreign currency receivables when a currency is expected to appreciate and delay foreign cu
WAP to initialize two variables and find the product ?​
Consider the line y = 7/4x + 2 . Find the equation of the line that is perpendicular to this line and passes through the point (-4,-3). Find the equation of th
Main points and reflection of “A Lead Scare Strikes Stanley Tumblers, but You Don’t Need to Worry” article
What is net worth? A) Total assets. B) Income ratio x income. C) Depth of applicant's cash reserves (Total Assets - Total Liabilities). D) Total assets x intere
Analyze any group or institution of which you are or have been a member (e.g., church, school, the military, sports team, or honorary club or society in school
A research team is studying which parts of the brain are active when a participant looks at a photograph of a person and tries to judge how intelligent that per