alinanosei08
alinanosei08 alinanosei08
  • 05-10-2021
  • Mathematics
contestada

Help please !! I have school in an hour

Help please I have school in an hour class=

Respuesta :

keairaraehall
keairaraehall keairaraehall
  • 05-10-2021

Answer:

0.25

Step-by-step explanation:

the unit rate in this case is the cost per line, you decide 2.00 by 8

2.00/8=0.25

Answer Link

Otras preguntas

Carl has a checking account. He'd like to know right away when his balance gets lower than $50. What should Carl do? Request a stop payment. Transfer money f
What famous book has a main character that thinks of windmills as an enemy he has to slay? Please help! Thanks xoxo
7-9 please and thank you :)
Emdr is most similar to a technique known as
how do u make a sentence out of easily
The drawing of a building shown below has a scale of 1 inch to 30 feet. What is the acual height in feet of the building?
a marble is on a table 2.4 m above the ground. what is the mass of the marble if it has a gravitational potential energy of 568 J?
All of the following were writers from the Romantic Movement in the United States EXCEPT A. Mark Twain. B. Edgar Allan Poe. C. Washington Irving. D. Jam
What best describes how the Agricultural Revolution continues to impact modern society?
4. Which of the following is true about functional text? A. Graphs and charts are rarely used with functional text. B. To make the most of technical directio