mayelyngrullon mayelyngrullon
  • 05-10-2021
  • Mathematics
contestada

Paul bought 12.8 pounds of apples at the farmers market. Each pound of apples cost $1.65 how much did the apples cost?

Respuesta :

scrublord872
scrublord872 scrublord872
  • 05-10-2021

Answer:

$21.12

Step-by-step explanation:

12.8 * 1.65 = 21.12

Answer Link

Otras preguntas

Willam adds two values following the rules for using significant figures in computations
Which american president increased protection of wilderness in the sierra nevada mountains in the early 1900s?
What does the force of gravity most affect? Weight/volume/height/mass
Which of the following stanzas use imagery to convey a mood of dread? Now droops the milk-white peacock like a ghost, And like a ghost she glimmers on to me. N
Are all of these answers correct?
Why was george washington's presence at the constitutional convention so important?
Which of the following is a balanced chemical equation?
Keith ran in a marathon. it took him 3 hours and 2 minutes to run 26 miles. if he ran at the same rate for the whole race, how many minutes did take him to run
If x+4/4 = y+7/7 then x/4=___
A line has slope 3 and y–intercept 4. Which answer is the equation of the line? A. y = 3x + 4 B. y=3/4x−4 C. y=3x−4 D. y = 4x + 3