Lemmysauce45 Lemmysauce45
  • 05-10-2021
  • Mathematics
contestada

If five apples are $4 what will one apple cost??

Respuesta :

Ryanw8808
Ryanw8808 Ryanw8808
  • 05-10-2021

Answer:

One apple will cost $1.25

Step-by-step explanation:

5 ÷ 4 = 1.25

Hope this helps!

Please consider marking as brainliest!

Answer Link

Otras preguntas

Examine this system of equations. Which number can be multiplied by each equation so that when the two equations are added together, the y term is eliminated?Th
Nick and Darius are playing a number line game in math class. Nick says, "If you multiply my number by itself, you get 64." What are all the possibilities for N
Jacob earned $370 walking dogs over the summer. He put 30% of what he earned into his savings account. How much money did Jacob put into his savings account? En
Solve for x. 25(−3.6−x)=5 Enter your answer as a mixed number in simplest form in the box. x =
Find the elapsed time. Start: 11:55 A.M. End: 5:10 P.M.
PLEASE HELP I DONT UNDERSTAND THIS!
PLS HELP ASAP THANKS ILL GIVE BRAINLKEST PLS THANKS PLS ASAP PLS PLS
Is a correlation of -.62 weaker than a correlation of .52 why or why not ?
The South’s resentment of the tariffs of the American System was an example of compromise. states’ rights. sectionalism. federalism.
Why was it more difficult for Chinese immigrants to enter the United States in the late 1800s than it was for European immigrants? A. Chinese immigrants could