lynn20051 lynn20051
  • 06-10-2021
  • Mathematics
contestada

Grapes are 3.88 per pound. Marco buys 1.89
pounds. What is the total cost of his purchase?

Respuesta :

AuroraRose1
AuroraRose1 AuroraRose1
  • 06-10-2021

Answer:

7.3332

Step-by-step explanation:

3.88 ⋅ 1.89 = 7.3332

Answer Link

Otras preguntas

Four ways in which weather influence our fans life certivities.
can someone help me with this I’m very confused?
COMPLETE ANSWERWITH SOLUTION Activity 1: Determine whether each situation involves a permutation or combination. Write P for Permutation and C for Combination.
1) What is the function of a protein? A) provides a quick supply of energy, main source of energy B) dissolves and carries nutrients, removes waste, and regulat
What are the uses of energy produced in respiration
Hypothesis of land pollution ​
What was the connection between international trade and the spread of the plague?
X+y+z=6 2×+4y+2z=2 -×+8y-3z=-63
Please help Urgently. Best answer gets brainliest!
Certain rights possessed by all individuals regardless of status; proposed by British philosopher OJohn Locke OBill of Rights OConstitution ONatural Rights OAme