rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

Why are paintings from medieval times more generic, lacking individual qualities? a. virtually all medieval paintings were produced by monks. b. the church frow
17. Which of the following describes a condition in which an individual would not hear an echo? A. An individual is standing 30 meters in front of the refle
The samurai in Feudal Japan were similar to what social class in Feudal Europe? King Knights Lords Merchants
Landon is standing in a hole that is 5.1 ft deep. He throws a rock, and it goes up into the air, out of the hole, and then lands on the ground above. The path o
All of the following are assumptions presented by Dalton's atomic theory except that A. atoms combine with other atoms. B. all atoms of different elements are a
what group animals do whales belong to ?
The set of all points in a plane that are equidistant from two points is a (n):
What term identifies the physical interface between a computer and its peripherals? A. Connectors B. Hardware C. Software D. Storage devices
When individuals leave a population, the remaining populations will likely experience a _________ in genetic diversity
The influence of Mohandas Gandhi be seen most clearly in King’s rhetoric in his