yeseniacastanedacruz yeseniacastanedacruz
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

You have $3.90 and would like to buy some almonds. If a pound costs $8, how many ounces can you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2021

Answer:

2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Why did so many immigrants come to the u.s. In the 1990
To derive energy from food, you must eat foods that contain what
solve(3/4x=1/5, x=_)
To the nearest hundredth, what is the circumference of a circle with a radius of 4 units. A. 201.06 B. 50.27 C. 12.57 D. 25.13
why Florida has a large number of underwater cave systems
Which amendment would make mandatory prayer before lunch illegal
Evaluate the function rule for the given value. Y=6*4^x for x=-3
the massachusetts bay colony was unusual because it was the only colony in which
Invent a sample of size 5 for which the sample mean is 20 and the sample median is 15
In a group of 60 students, 12 students take Algebra I, 18 students take Algebra II, and 8 students take both subjects. How many students don't take either of th