iwow
iwow iwow
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp

helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp class=

Respuesta :

voilet12345
voilet12345 voilet12345
  • 03-11-2021

Answer:

$7.56

Step-by-step explanation:

They sell it in $2.25 per kg

Hamburger: cost

      1 kg      :  2.25

      3.4       :   7.56

1 x 3.4= 3.4

so, 2.25 x 3.4= 7.56

Answer Link

Otras preguntas

Marshes, bogs, and lakes are examples of freshwater wetlands. a. True b. False
_____ is the amount of money available in the economy, including the money in your wallet and demand deposits. Inflation Money demand Money supply
-1/3d=12 can you help me find d?
What happens when lakes are acidified? A. fish flourish B. fish die C. water ecosystem goes unchanged
In a college of exactly 2860 students , exactly 70% are male. What is the number of female students
french assignment I need help understanding
during the 2008 - 2009 season there were 801372 people who attended the home hockey games in Philadelphia there were 609907 people who attended the home hockey
The pyrenees mountains have many syncline and anticline structures
Which of the following is an example of a narrow topic? a. Life b. Life as a coal miner c. Life as a coal miner in West Virginia d. Life as a human
One of the following is correctly termed a substance, and the others are mixtures. The substance is A. fruit punch. B. amber gemstones. C. clam chowder. D. copp