marsliu27
marsliu27
03-11-2021
Mathematics
contestada
a 1 pound package of cheese for $7.49
Respuesta :
420aidennelson2005
420aidennelson2005
03-11-2021
Answer:
That's about 47 cents per ounce of cheese
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 34+ )
Otras preguntas
Which two approaches will solve this issue? Managers at Universal Containers (UC) have noticed that shipment records (a custom object) are being sent to the shi
The mean score of 8 players in a basketball game was 14.5 points. If the highest individual score is removed, the mean score of the remaining 7 players becomes
Triangle ABC is dilated by a factor of 2 with the center of dilation at the origin to form triangle A′B′C′. What are the coordinates of triangle A′B′C′? Questio
Traveling on the express train from New York to Baltimore takes approximately 2 hours and 45 minutes. The local train travels the same route from New York to Ba
Which of these is an example of mutualismA. Cattle egret eats the exposed insects as the cattle grazeB. Honeybee pollinates a flower while gathering nectarC. Ti
please help me on this
When President Obama proposed increasing the minimum wage, he argued that a minimum-wage worker today should earn the same amount of money in real terms as a mi
HELP LOOK AT THE SCREENSHOT Find the value of x. (SHOW WORK)
19 dozen cookies to individual cookies
i need help with prob #2 on this