Wrly Wrly
  • 04-11-2021
  • Mathematics
contestada

A 32-cup jug of juice costs $17.60. What is the price per quart?

Respuesta :

Becca112905
Becca112905 Becca112905
  • 04-11-2021

Answer:

.55

Step-by-step explanation:

Divide the 2 numbers

Answer Link

Otras preguntas

A man in a photograph is 1.5 inches in height. If the man is 6 ft. tall, what is the scale.
PLEASE HELP I GIVE THANKS
explain the steps you would take to write 36/10 as a decimal
Find a rational number between -1/4 and 2/5
ALGEBRA! NEED HELP! ~Write a formula for the total surface area of a cube in terms of its edge length x. Explain your reasoning.
A number is doubled and then increased by seven. The result is ninety three. What is the origonal number
Suppose Lynn rolls a fair die until a 6 appears on top. What is the probability that it rolls to get a six the first time?
WHICH TWO COMPOSERS DID BEETHOVEN MEET IN HIS EARLY TWENTIES?
Which was a weakness of the Articles of Confederation? A. The central government had too much power over people's lives. B. The state governments lost most of t
Is two thirds the same as four sixths