velezkeke3 velezkeke3
  • 04-11-2021
  • Mathematics
contestada

Play Station Plus costs $60.00 for a yearly (12 Months) subscription. What is the unit price per month?
Show your work. And Explain why you pick that answer!

Respuesta :

hailey31256
hailey31256 hailey31256
  • 04-11-2021
Five dollars a month 60 divided by 12 = 5$
Answer Link
kaylob954 kaylob954
  • 04-11-2021
10 dollars your welcome
Answer Link

Otras preguntas

please help on this question I will mark you as brainlist
Identify how many distinct classes there were in Rome
A leopard chasing a deer reaches a constant speed of 75m / s. In How long does 1200m travel?
Blank are chemical messagners secreted by glands
Give me correct answer and fast
An organism which causes a disease A.host B. Vector C. Parasite D. Pathogen
A savings account has a rate of 2.25% . Find the effective annual yield of interest is compounded quarterly
Identify how many distinct classes there were in Rome
Meaning of : Though they were born at the same time,these two countries have different parents?
Plz solve mcqs#04 with full detailed.note