gabrielcox
gabrielcox gabrielcox
  • 05-11-2021
  • Mathematics
contestada

Shana bought 6.2 pounds of pecans and paid $56.00. About how much per pound did the pecans cost?
$5.00
$6.00
$8.00
$10.00

Respuesta :

mcpmebe mcpmebe
  • 05-11-2021

Answer:

its 8.00

Step-by-step explanation:

Answer Link
xanderr96928
xanderr96928 xanderr96928
  • 05-11-2021

Answer:

8.00

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Describe reproduction in gymnosperms ​
A steel cargo container is shaped like a cube measuring 5.2 ft on each edge how much steel is needed to make this container? Show your work.
Find k and the roots if 3x^2+kx+4=0 and the sum of the roots is 3
What is the common ratio of the geometric sequence below? –2, 4, –8, 16, –32, ... -4/2 -2/4 2/4 4/2
A classroom is 24 metres long and 21 metres wide. Find the area of the classroom​
Mrs. Rodriguez has a blueprint of her new house. The actual living room has a width of 20 feet and a length of 24 feet. If the scale used to make the blueprint
To accurately compare the rate of return on one investment with another, they should be:
The potential energy diagram shows the gain and loss of potential energy as water molecules decompose into hydrogen and oxygen. Label the parts of the diagram.
an increase in skin cancer can be traced to a decrease in atmospheric
Ionic bonds result from elements_____.