M3x14n13
M3x14n13 M3x14n13
  • 05-11-2021
  • Mathematics
contestada

Salvador purchased 6 hamburgers for $20.94. If each hamburger costs the same amount, what was the cost for each hamburger?

Respuesta :

turtlemadi05 turtlemadi05
  • 05-11-2021

Answer:

$3.49 each

Step-by-step explanation:

20.94 divided by 6 is 3.49

mark as branlist plz

Answer Link

Otras preguntas

What's the other word speaking in circles; round-about speech
write a system of equations and solvea class of 195 students went on a field trip. They took 7 vehicles,some cars and some buses. find the number of cars and nu
write a system of equations and solvea class of 195 students went on a field trip. They took 7 vehicles,some cars and some buses. find the number of cars and nu
why dog pants during summer use the cocept of evaporation
explain why the motion of a body which is moving with constant speed in a circular path is said to be accelerated ?
What's the other word stubborn; inflexible
write a system of equations and solvea class of 195 students went on a field trip. They took 7 vehicles,some cars and some buses. find the number of cars and nu
What's the word for wandering about; tending to move around, travel
round to the nearest hundredth 5.6192
What is the highest mountain on each continent?