sfazliddinov385
sfazliddinov385 sfazliddinov385
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

joslyn wants buy 4 packs of pens for $12.00 each and a pack of pencil for $6.00 how much money does she needs

Respuesta :

xxamari
xxamari xxamari
  • 05-01-2017
12*4=48 + 6 = 54 dollars

Well there's probably tax ;)
Answer Link

Otras preguntas

Calcium hydride reacts with water to form hydrogen gas and calcium hydroxide. How many grams of calcium hydride are needed to generate 53.5 liters of hydrogen g
how do you write words to match the expression 24-(6+3)
Before translation can begin, mRNA leaves the nucleus and enters the ______. Select one: a. cytoplasm b. ribosome c. smooth ER d. mitochondria
The act of formally approving something is known as
to what class of minerals do gold silver and copper belong
The organization which schedules workplace safety and first aid training is the _______. a. Rotary Club b. McLaughlin Group c. Salvation Army d. American Red Cr
technological development led to an increased demand for slaves in the United States during the early- to mid-1800s? A) the steel plow B) the cotton gin C) the
need help with both questions!
A car consumes 9.6 gallons of gasoline during a 336-mile trip. Write a proportion that can be used to find m, the number of miles that the car can travel using
how do you convert gallons to liters? Explain