Seudónimo
Seudónimo
05-01-2017
Mathematics
contestada
Help me it's doesn't make sense I suck at math
Respuesta :
eclehmLee
eclehmLee
05-01-2017
To find cost per sq. ft. take total cost, $428.75, and divide it by the amount of sq. ft., 24.5 sq. ft.
$428.75/24.5sq. ft.= $17.5 per sq. ft.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 64+ )
Otras preguntas
In many countries, members of the dominant ethnic or racial group tend to favor other members of their own group, give them the benefit of any doubt, and take w
A playground merry-go-round with a radius of 1.80 m has a mass of 120 kg and is rotating with an angular speed of 0.400 rev/s. What is its angular speed after a
A student writes an incorrect step while checking if the sum of the measures of the two remote interior angles of triangle ABC below is equal to the measure of
A standardized solution that is 0.0500 0.0500 M in Na + Na+ is necessary for a flame photometric determination of the element. How many grams of primary-standar
(MC)The political cartoon below was drawn by Thomas Nast in 1871: A political cartoon shows a heavy set man with a long nose and a beard in a suit and vest. He
Which of the following items is mostly likely managed using a single-period order model? gas sold to a gas station automobiles at a dealership Christmas trees m
B. Write a function that takes one double parameter, and returns a char. The parameter represents a grade, and the char represents the corresponding letter grad
How can brainstorming be helpful? A. Brainstorming can help you build credibility with the audience. B. Brainstorming can help you search for good sources. C.
Construction on the Great wall of china was completed in what year?
The equation of the line that goes through the points (4,9) and (8,6) can be written in the form y = mx + b where m is: and b is: