Respuesta :
To find the price of one game you..
Divide 45.90 by 3
Which equals = 15.30
Each of the games each costed 15.30
So your answer is: 15.30
Divide 45.90 by 3
Which equals = 15.30
Each of the games each costed 15.30
So your answer is: 15.30
45.90 divided by 3
if you do this then you will get your answer for how much one costs. You might get a decimal. If you do then round to the nearest whole number. Of course while you answer the question you need to put your label. $
if you do this then you will get your answer for how much one costs. You might get a decimal. If you do then round to the nearest whole number. Of course while you answer the question you need to put your label. $