jtuchanf0001
jtuchanf0001 jtuchanf0001
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

At the produce store you can buy 5 bags of bananas for $23.15 . How much would it cost if you were to buy 6 bags?

Respuesta :

wy9cxmaun7 wy9cxmaun7
  • 01-12-2021

Answer: $26.16

Step-by-step explanation:

23.15 / 5 = 4.63

4.63 x 6 = $26.16

Answer Link

Otras preguntas

Select the audio button. Then choose the english meaning for the word you hear la ventana
I need help with 4,5,6?
Near the shore, winds tend to blow toward the land during the day. What drives this process?
"A department store in your hometown charges 9.75% tax; the stores location in your cousins hometown only charges 7.75% tax. If a shoppers pre-tax receipt is be
Please answer, quickly!!!! zoom in to see better pls
a grocery store employee puts 8 bagels in each bags. If she has 385 bagels,about how many bags does she need?
Can someone please help me, so confused?
the prices of different items at a food market are shown in the table above. Ryan wants to buy 0.75 pounds of tuna salad and 0.5 pounds of chiken salad. How muc
There were few towns along the route of the railroads. Why was this a challenge? The railroads could not hire local workers. Equipment, rails, food, and even wa
Is the square root of 7 rational