halk7034 halk7034
  • 05-01-2022
  • Mathematics
contestada

A 6-pack of candy bars costs $1.56. What is the unit price?

Respuesta :

ActiveInTheDay ActiveInTheDay
  • 05-01-2022

Answer:

0.38

Step-by-step explanation:

divide 6 by 1.56

i hope it helps

Answer Link
wthdul wthdul
  • 05-01-2022
0.38 per candy bar
you have to divide 1.56 by 6
Answer Link

Otras preguntas

A car travels 120 miles in 3 hours (with a constant speed). How far will it take to travel 200 miles?
Circles with centers (2,1) and (8,9) have radii 1 and 9, respectively. The equation of a common external tangent to the circles can be written in the form y=mx+
the total amount of fiber (in grams) in a package containing x apples and y oranges is given by the equation 5x+10y=1101 find and interpret the y-intercept.2fin
Vision is processed primarily in the ________ lobes
What was the legacy of the war for north korea and south korea?
(4 + y = 19) what is y
Which quotation is an example of Antony's use of anticipation as a persuasive technique? A. " but heres a parchment with the seal of caesar; I found it in his c
Need help with this too, all connected
You are a vice president in charge of personnel at a large manufacturing company. in-house detectives inform you that gates, an employee, was seen stealing valu
how is the temperature of a gas related to the kinetic energy of its particles