leahwest90 leahwest90
  • 05-01-2022
  • Mathematics
contestada

Mia bought 8 ounces of chickpeas for $8.32 last week. Her grocery store was selling chickpeas for the same unit price the following week. If she spent $3.64 on chickpeas this week, how many ounces of chickpeas did she buy?

help plss! i need it rn!!! <3

Respuesta :

rokeebatojeleye rokeebatojeleye
  • 06-01-2022

Answer:

leah is that you ?????

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Mandy bought a purse and a pair of boots for $96. The pair of boots cost twice asmuch as the purse. What was the difference in price between the pair of boots a
which letter is it. help
X f(x) –3 –1 0 2 3 5 6 8 a. f(x) = x 2 b. f(x) = 3x c. f(x) = x – 2 d. f(x) = x – 1
I just don't understand how to do number 37.
The perimeter of a rectangle is 32 units. Its width is 6 units. What is the area of the rectangle?
Describe how the south felt about being military districts
based on the food chain,identifiy the primary consumer
The distance d traveled at a constant speed r is directly proportional to the time t spent traveling. a car moving at a constant speed travels 150 miles in 2.5
CAN 20/35 BE SIMPLIFIED
Mathematics (Reasked) Thank you for any answers, please be sure of it before you respond.