raenahltoole raenahltoole
  • 06-01-2022
  • Mathematics
contestada

A 3-kilogram bag of red onions costs $7.11. What is the unit price?

Respuesta :

aspmodderyt
aspmodderyt aspmodderyt
  • 06-01-2022

Answer:

Its unit price is $2.37

Step-by-step explanation:

unit price=$7.11/3

= $2.37

Please make me brainliest answer for that

Answer Link

Otras preguntas

Are Greek roots direct definitions of our contemporary words? Yes or No
on your business card , you position your businesses as "the area's most creative cookery " this phrase is your slogan logobusiness name parameter
The slope of a line models the blank of a function
Two step equation 1 r divided by9=0
Changes in groups of organisms over time produce variations in a population. this relates to _____.
Can someone help me this question please?
What happens when two people settle an argument amicably?
Mr. McDonald offers the tractor salesman $2000 for a used tractor. This offer includes 6% sales tax. If the salesman accepts the offer, what is the cost of the
Write the radical expression 8/^7√x^15 in exponential form
180:210 is equivilant to