switchninja381 switchninja381
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Sara bought a pack of 6 waters. It cost 3.96. How much did each water cost?

Respuesta :

janeforr06 janeforr06
  • 01-02-2022
66 cents each I have to add more characters so ignore this part
Answer Link

Otras preguntas

Which of these was a difference between the North and the South that contributed to tensions between the regions before the Civil War? A. More Southerners then
Why can't Hughie marry Laura? Cite evidence from the text to support your answer.
you have a permanent magnet whit remanent induction. than you cut a piec of that magnet. if you put that piece back into permanent magnet will the remanent indu
The Tomb of Kheti 1) share location 2)importance 3)five interesting facts about the tomb of kheti
Enter the values for the highlighted variables that show how to subtract the rational expressions correctly:
I don’t understand please help. WILL GIVE BRAINLY. Zoom in if you can’t see
Find the volume of a triangular prism.
Please answer this correctly
how can hip hop change someone's personality
Which equation represents a circle with a center at (-4.9) and a diameter of 10 units? (x – 9)2 + (y + 4)2 = 25 (x + 4)2 + (y - 9)2 = 25 (x - 9)2 + (y + 4)2 = 1