ksksjfjdjskdkjejw ksksjfjdjskdkjejw
  • 04-02-2022
  • Mathematics
contestada

answer the question givin

answer the question givin class=

Respuesta :

Calpen Calpen
  • 04-02-2022

Answer:$3.50

Step-by-step explanation:find how much an individual lesson costs. 480/20=24 and 412.50/15=27.5 difference in price is equal to 3.5

Answer Link

Otras preguntas

In the event that the governor is removed or vacates office, who then becomes governor for the remainder of the elected term?
Electronic shopping agents that comb websites to compare prices and product or service features are referred to as __________.
Justin is evaluating the expression 12.5 + 3.8x, when x is 7.9
Which three explorers made their journeys almost exclusively by water?
The technique of separation employed to purify an organic solid that may be contaminated by impurities is called _.
Find the value of a and z: (x^8)^3=ax^z
When introduced into a region where an electric field is present, an electron with initial velocity will eventually move?
Because of problems associated with conflicts over schedules, budgets, and available resources (including employees), ____ departmentalization often evolves fro
I can't seem to figure it out can someone please help me??
The technique of separation employed to purify an organic solid that may be contaminated by impurities is called _.