sabinakasmalieva3
sabinakasmalieva3 sabinakasmalieva3
  • 02-03-2022
  • Mathematics
contestada

easy question, please help

easy question please help class=

Respuesta :

Bananapepperpie
Bananapepperpie Bananapepperpie
  • 02-03-2022

Step-by-step explanation:

All you need to do is divide cost by mile since they already factored in the additional $3 for you.

1. 8/5 = $1.60

2. 11/8 = $1.375 = $1.38

3. 23/20 = $1.15

Answer Link

Otras preguntas

How did members of the National Assembly incorporate ideas from the Enlightenment?
Find the volume of the prism.
Determine the limiting reactant when a mixture of 5.00 × 103 g SiO2 and 5.00 x 103 g carbon react. What is the theoretical yield of silicon carbide?
Emily has four less than three times the number of necklaces as Maggie has. Emily has six necklaces. How many necklaces does Maggie have?
x=-2y-3 4y-x=9 determine the point of intersection of each pair of lines if one exists. ​
whats the common ratio of the sequence 7.04 Q14​
What is the answer to this question
which choice is equivalent to the product below when x >/ 0
If a bacterium could divide into two every 20 how many bacteria would be produced after eight hours?
how does employment minimize emotional stress factors