kayannasmart13 kayannasmart13
  • 03-03-2022
  • Mathematics
contestada

You purchased a​ 1.5-liter bottle of olive oil for​ $11.69. What was the cost per fluid​ ounce?

Respuesta :

AlexisOdinson934
AlexisOdinson934 AlexisOdinson934
  • 03-03-2022
It would be approximately 23 cents per fluid ounce.
Answer Link

Otras preguntas

Charlie made four out of 23 free-throw shots. What percentage of shots does he make? Round to the nearest whole number
Smooth muscles are slow to relax and slow to contract. explain why this is and why this is important.
Which number is a factor of 20 and also a prime number? A. 4 B. 5 C. 7 D. 10
What is the correct placement of the accent mark for this word? conduct (noun; meaning behavior) con' duct con duct'
Write an equation of a line that includes the point (22,12) and has a slope of 4 in standard form
Please help me with this math problem
Which of the following statements is true? Rainforest vines grow up trees to reach the upper canopy. This is an example of light competition. Biologists believ
Who does Odysseus tell Athena he is?
​what may an elderly client complain of when experiencing decreased cardiac output and decreased contraction strength?
why do people find Dr. Reefy's marriage curious?