shoto67 shoto67
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Ms. Weber spent $3.75 on cheese. Each ounce of cheese costs $0.75. How many ounces of cheese did she buy?

Respuesta :

TissuePaper TissuePaper
  • 04-03-2022

3.75 / .75 = 5 ounces of cheese

Answer Link

Otras preguntas

How to turn off notifications for a class in canvas.
Change the following mixed number to an improper fraction. Reduce if possible. 7 81/1000
In February the klan in Mississippi had 300 members and by june it had ———————
During a sale, a store offered a 15% discount on a TV that originally sold for $370. After the sale, the discounted price of the TV was marked up by 15%. What w
6. List What types of particles make up a carbon atom?
What is 4/5 foot plus 3 1/2 feet plus 3 1/8 feet equal in fraction form
what two numbers can be multiplied to get 16 but added to get -2?
3/m = 45/50 HELP THIS IS HARD, WILL GIVE BRAINLIST IF CORRECT ANSWER AND ANSWERED RIGHT
help please !!!!!!!!!!!
( Back LOERGR 6.14 - Solar Power Wrap-Up Jelden Lee BU Gelar Power RE Refer to your expeditions in Reading book for a complete version of this text Berta How do