marlenegaylah2 marlenegaylah2
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

1. If I can buy 3 pounds of grapes for $7.00, how much will 12 pounds cost?

Respuesta :

promsovantithmolika0 promsovantithmolika0
  • 04-03-2022
7*4= $28 (hope this help!)
Answer Link
krisdylarson3 krisdylarson3
  • 04-03-2022
So 3 times 4 is 12 so 7 times 4 is 28 so the answer should be $28.00 but
Answer Link

Otras preguntas

A two-sided coin (heads/tails) is flipped once, and one card is drawn from a standard 52 deck of playing cards. Calculate the probability of each given situatio
how did the russo-japanese war help start the revolution in russia
choose the feminine form of the following noun: politicien
Solve for r. r16≥8 r≥2 r≤2 r≥128 r≤128
Solve by completing the square: x2+4x-5=0
I NEED THIS STANZA ANALYSED. I’ll mark a brainliest My heart aches, and a drowsy numbness pains My sense, as though of hemlock I had drunk, Or emptie
Plants add water to the atmosphere through
Can anyone help me? Make sure that the answer is correct.
What is the sum of the series 3,---5,-13..........-229
Please help me! FOR 10 POINTS!