mckennat227
mckennat227 mckennat227
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Write the equation. John is buying flowers for his sweetie. The roses cost $1.25 each and the vase to put them in costs $15.​

Respuesta :

cb0009
cb0009 cb0009
  • 04-03-2022

Answer:

y=1.25x+15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the limitation of relative dating
what is the suffix for locate
What are the psychographics of Walmart's target market?
What type of reproduction produces fungi that are different from either parent?
how can a diving board illustrate the newton's thrid law
the analogy for temperature and degrees centigrade
which measurement would be least likely to be written in scientific notation: the thickness of a dog's hair, the radius of a period on the page or the ounces in
Which does not describe a change that occurred in the United States in the late 1800s? A. Trains and telephones improved communications. B. Cities grew and bi
There are two bottles of tomato ketchup, one weighs 720 g and costs £1.79, while the other weighs 460 g and costs £1.00. Which bottle gives better value for mon
factor 15(2z+1)^3+10(2z+1)^2-25(2z+1)