gibsonaliciaj gibsonaliciaj
  • 01-04-2022
  • Mathematics
contestada

12 ounces for
$
8.09

dollars per ounce

ounces per dollar.

Respuesta :

navorhies
navorhies navorhies
  • 01-04-2022
1.5$ per ounce :)))))
Answer Link

Otras preguntas

The smaller the cookies the more I can fit in a container. Which graph models this situation? A)А B)B C)C D)D
Discuss how the idea of vertical farming reflects the role of science in society.
The Airline Passenger Association studied the relationship between the number of passengers on a particular flight and the cost of the flight. It seems logical
Need help with chemistry questions
For any real number r, which of the following must be greater than r?
What features do plant cells have in common with animal cells?
Describe how to solve an absolute value equation *will give brainliest*
Two shaded identical rectangular decorative tiles are first placed (one each) at the top and at the base of a door frame for a hobbit's house, as shown in Figur
if the numbers x+3,2x+1and x-7are in AP then find x​
On the first day of the fiscal year, a company issues a $8,800,000, 7%, 10-year bond that pays semiannual interest of $308,000 ($8,800,000 × 7% × ½), receiving