oluc44139 oluc44139
  • 05-05-2022
  • Mathematics
contestada

A 4-pack of straw hats costs $22.76. What is the unit price?

Respuesta :

s157778
s157778 s157778
  • 05-05-2022

Answer:

5.69

Step-by-step explanation:

22.76/4 = 5.69

Answer Link

Otras preguntas

If ΔFGH ≅ ΔIJK, which segment is congruent to segment FH? segment IK segment JK segment IJ segment FG
PLS HELP!!!!! Which type of phrase is "in the woods" in the sentence? On Saturdays, my Girl Scout troop goes camping in the woods. appositive phrase preposition
if the coordinate of A is (0, -2) and the coordinate of B is (10, -6), then the midpoint of AB is
Telecommuting is an example of fextime Please select the best answer from the choices provided T F​
determine which relation is a function. ​
0.11 repeating as a fraction
A car dealership is holding a contest for people who are in line before 6 a.m. The people who are 57 places before and after the 153rd person win a new car. Bas
Where do the commas go in this To help reach many campsites hostels and hotels we work with around Europe, we have decided to offer free European language cours
EXERCISE 8.41. Convert the following ratios into percentages.(a) 35 : 16(b) 4:5​
All insights that come from science are always related to the original experiment. True or false?