ilikecamilooo ilikecamilooo
  • 05-05-2022
  • Mathematics
contestada

A pack of six pencils costs 5 times as much as a single pencil. A single pencil costs 9 cents. How much does the pack of six pencils cost?

Respuesta :

aryaaa1
aryaaa1 aryaaa1
  • 05-05-2022

Answer:

im sorry I dont know

Answer Link

Otras preguntas

whats 600*50000+60 to this math problem
What type of transformation is used when moving up an escalator
One recipe for cereal bars uses 5 cups of cereal and 2 1/2 cups of nuts. A different recipe uses 3 cups of cereal and 1 cup of nuts. Which recipe is more nutty?
Which one of the following was one of the most popular instruments in Medieval and Renaissance times and occasionally involved the use of plectrum to play it?
what economic effect did World War 1 have on wheat farmers?
Which of the following provides the best definition of semantics? the study of words the study of word meanings the study of symbolic meanings
name three types of bodies in the solar system
Prenatal care is vital for pregnant women as blood tests and weight gain are regularly performed.
Which of the following is not an example of a mineral crystal shape? a. Kryptonite b. Pyrite c. Quartz d. Calcite
Use one or more properties to rewrite each expression as an equivalent expression that does not use parentheses. (y+1) +4=......... (8•r)•1/8=.....