Seudónimo Seudónimo
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

A gallon of apple juice is $7. A pack of eight 4.23 oz. box of apple juice is $2.39. Which is a better deal? I need help understanding how to solve this problem.

Respuesta :

paige0704
paige0704 paige0704
  • 16-02-2017
the better deal would be the gallon
Answer Link

Otras preguntas

For the fair the organizers ordered 32 rolls of tickets each roll of tickets has 100 tickets how many tickets were ordered in all?
1/4(12x+16)=10-3(x-2) anyone?
What's the value of 3 in 310.25
I need help with (-2)^5 + (-5)^2
What would I put for the digit valuenumber 601,099 in the ten thousand place+
A base 7 three-digit number has its digits reversed when written in base 9. Find the decimal representation of the number.
give me a sentence with the words risk and wages
Two pounds of peaches at the farmers market cost $4.20.How much will 5 pounds cost?
Is the square root of 2 between 1.3 and 1.4? how do you know!
is 8/5 rational or irrational?