ka4ssR5oxandancher ka4ssR5oxandancher
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

If ten pounds of apples coast $4.90 what would be the price per pound

Respuesta :

xphenomx
xphenomx xphenomx
  • 03-02-2017
4.9 divided by 10 equals $.49 per pound
Answer Link

Otras preguntas

Which is the leading cause of death today?heart diseaselung cancerskin cancerdiabetes
Can someone show me how to do this?
Define resting heart rate and target heart rate and explain why it is important to know both when developing a fitness plan?
Mathhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
what is most likely happening to the genetic variation of the population of North East Arctic Cod? The genetic variation in the population is increasing due to
Why did the pilgrims celebrate the first thanksgiving?
Science can give us new information but no new understanding new understanding but no new information neither new understanding nor new information both new und
Hakeem's frog made three quick jumps. The first was 1 meter. The second jump was 85 centimeters. The third jump was 400 millimeters. What was the total length i
Which is the safest way to invest money??
What is the authors main purpose in "Why Leaves Turn Color in the Fall"? A. She wants to persuade readers to stop pollution. B. She wants to inform readers of s