Surfer123987 Surfer123987 05-02-2017 Mathematics contestada Anne earned $3 an hour baby-sitting, and $4 an hour working in the garden. Last week she did baby-sitting for 5 hours and garden work for 3 hours. How much more money does she need to buy a game that cost $35?