safialouisa safialouisa
  • 03-09-2022
  • Mathematics
contestada

Raphi buys 1 rubber and 1 pen for £1.25.
Dylan buys 4 rubbers and 3 pens for £4.75.
Work out the cost of one rubber and one pen.
rubber: £
pen: £
Submit Answer

Respuesta :

Mibo
Mibo Mibo
  • 03-09-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

Cost of one rubber = $1

Cost of one pen = 0.25

Answer Link

Otras preguntas

define monetary system
Which of the following was NOT an aspect of MTV's brand in the '80s and early '90s? A) MTV promoted liberal values within its original programming B) MTV increa
If the absolute temperature of a gas is 600 K The temperature in degrees Celsius is
In the Confederate States of America, the government could not overrule the decisions of state course. What happened to the states when they had conflicts? A.
Which construction can you use to prove the pythagorean theorem on similarity of triangles
Need help please! Be a helpful person​
Which values for h and k are used to write the function f(x) = x^2 + 12x + 6 in vertex form? h=6, k=36 h=-6, k=-36 h=6, k=30 h=-6, k=-30
Which of the following could have the electron configuration 2.8? I. Sodium (Na) atom II. Lithium (Li) ion III. Oxygen (O) ion IV. Neon (Ne) atom V. Sulfur
I DON’T GET THIS ONLY NEED NUMBER 6 PLEASEEE!!!!!
What does p equal? P+2/p+7=3/6