skylarbuggie skylarbuggie
  • 02-01-2023
  • Mathematics
contestada

Dakota spent $6.40, $12.25, and
$8.60 for lunch over a three-day
period. How much did she spend on
lunch for these three days?

Respuesta :

26atharmuhammadmoawa 26atharmuhammadmoawa
  • 02-01-2023

Answer:

27.25

Step-by-step explanation:

6.40+12.25+8.60 = 27.25

Answer Link

Otras preguntas

What river ran through the Indus Valley civilization
33 What is the significance of the statement below from the last paragraph? "A theory goes that during the heyday of moai construction, all the jungles were fel
What are the arguments against the Compassionate Use Act?
PICTURE PICTURE HELP ME
56. The electron configuration for phosphorous is [Ar]3s23p4. a. TRUE b. FALSE
what is the solution to (-14)^-2?​
Key advantages of free market economic systems include:
Read this excerpt from a website. How is this excerpt biased?Sugar has been determined to have cognitive effects on consumers. While glucose (sugar) is essentia
Can someone explain on how you get a slope of a graph because i am really confuse on how you do it
will mark brainlist The first battle of the American Revolution made colonial fighters realize they could defeat the British. What was the name of that battle?