owler297 owler297
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

Write an equivalent expression for 27x+18

Respuesta :

mollyxoxo10101
mollyxoxo10101 mollyxoxo10101
  • 03-03-2017
The answer is 9(3x+2)
Answer Link

Otras preguntas

A 5-ounce tube of toothpaste costs $3.50. What is the unit price?
a family cell phone plan cost $50 per month for 900 minutes and 40 cents per minute over the limit. this month thr family paid $95.20. by how much time did they
Can someone help me for question 27 ? Pls!!!!
What was Lewis and William Clarks purpose of their expedition to the Pacific Ocean.
can someone help me to answer this pls... A conveyor belt moves at 90 ft/min. How far, in feet, does an item on the belt move in 7 seconds?
please help me with this problem. image attached.
what is an example of a adverbial clause using the word counterbalance
How do you finish this graph?
Seeing the flag as an after image In red, white and blue supports which theory of color
17÷6613 how to solve this problem