cupcakegirl12345
cupcakegirl12345 cupcakegirl12345
  • 04-03-2017
  • Mathematics
contestada

Unit cost $6 for 10 pens

Respuesta :

KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog KermitTheRebelFrog
  • 04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.

$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

One of your team members confides to you that he is really struggling with the new support system. What should you do?
How should the subject-verb agreement in this sentence be changed, if at all? Of all the students at my school, Mary were the only one who have received a natio
Which of the following is the solution set of 18 - 3n + 2 = n + 20 - 4n? ∅ {0} all reals
MATHPHYS please help with 10-12 !!! Thank you once again if you see this
2. Esta estación es la favorita de muchos niños porque tienen vacaciones muy largas y no hay clases. Hace mucho calor y mucho sol. Las playas están llenas de ge
How many grams of solute are needed to prepare 1.00 L of 0.200 M NaCl?
What are slope 4/3x-1 parallel lines
if you have been traveling 365 miles for 5 hours, what is the unit rate that you have been traveling at
My nephew needs help!!!
Diminishing marginal utility of wealth implies that the utility function. Group of answer choices a. has increasing slope and a person is risk averse. b. has i