ki8bolandkeiryz ki8bolandkeiryz
  • 05-03-2017
  • Spanish
contestada

A 10 pack of 10 ounce water bottles cost $15.20. what is the unit cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-03-2017
$1.52/1 is the unit cost
Answer Link
Аноним Аноним
  • 05-03-2017
0.152 is the unit cost. 
Answer Link

Otras preguntas

Calculate the density of a rectangular solid that has a mass of 24.71 g and its dimensions are 2.3 x 4.01 x 1.82
Read the sentence. I do not think the girls will be lost in the woods for too much longer. Which reading strategy is being described? A. Ask questions B. Ma
What is the second moston common drug found in collision victims
How did peasants contribute to the decline of Han China? A.Aiding peasants after natural disasters drained imperial resources. B.Crushed by taxes and d
Which of these were attempts made by President Hoover to eliminate the problems created by the Great Depression?
Solve 2 log x = log 64. A. x = 8 B. x = ±8 C. x = 32 D.x = 128
Which of the following methods is NOT effective when it comes to resolving conflicts? A. Never discussing things when you are angry B. Giving each other a chanc
Find the midpoint of a segment whose endpoints are (9, –7) and (–3, 5).
Solve |4x – 5| = 9. Show each step of your work.
Which of the following best describes the system of slavery in the first few decades of the American colonies? Indentured servants became enslaved after four to